Džek Dorsi (Jack Dorsey), privremeni direktor Twittera i jedan od njegovih suosnivača, želi da unese velike i rapidne promene na ovu društvenu mrežu manje od mesec dana od svog postavljenja. Po Dorsiju, Timeline koji prikazuje tvitove u inverznom vremenskom redosledu, „više ne radi posao“. I nije ovo prva i jedina promena za kojojm Twitter traga. Da bi izašao iz „rupe“ u koju se „zakucao“ sa brojem korisnika i dobio širu bazu, Twitter je nedavno dodao i novu početnu stranice za povremene posetioce, ali se to nije pokazalo uspešnim. Stara taktika koju je forsirao Dik Kostolo (Dick Costolo), koji je ipak započeo neke promene, ali je smatran „konzervativnim“, proglašena je „lošom“, po Dorsiju.
Cilj je da se positigne veća popularnost kod onih korisnika Twittera koji se ne loguju na redovnoj bazi, a Timeline može da strada među prvima jer je Dorsi zahtevao da se „noviteti ne smatraju nužno bitnijim od relevantih stvari“. Za one koji se slabo razumeju u društvene mreže, ovo znači „želimo da budemo više kao Facebook“, jer dok Twitter isključivo slaže tvitove hronološki, Facebook ih slaže po relevantnosti koristeći vrlo kompleksne algoritme u News Feedu. Facebook uračunava ko vam je koliko drag, koga pratite, šta vas zanima i šta sve ne. Twitter je eksperimentisao sa sličnim softverom, pod naslovom „Dok ste bili odsutni“ („While You Were Away“).
Još jedna novina se zove „Projekat Munja“ ali još uvek nema ime koje će biti zvanično ako karakteristika zaživi. Ona će uposliti ljudske editore da prikupljaju top tvitove o trendujućim temama kako se pojavljuju. „Mnogo toga će se menjati“, kaže Dorsi. Sve je ovo povezano sa nemogoćnošću Twittera da se proširi van tvrdog jezgra stalnih korisnika, što je smrt za svaku mrežu. Pa ipak, Twitter beleži ogroman rast profita, u poslednjem kvartalu čak 61% više nego 2014. u isto vreme, dostigavši 500 miliona dolara. „Twitter treba da bude nešto što bi svako morao da pogleda prvo kada se probudi ujutru“, kaže Dorsi. On smatra da ljudi koji tvituju ne treba da to rade pasivno, jer on mora da bude „najglasniji mikrofon na svetu, ne samo prozor u svet“. U tom smislu Twitter sprema najveću dosadašnju marketing kampanju.