Zakon akcije i reakcije kaže da za svaku akciju postoji jednaka i suprotna reakcija. U vremenima krize, Treći Njutnov zakon se pokazuje neobično robustan. Kada se desio užas u Parizu, svetski lideri su ponudili mnogo sućuti na Twitteru, recimo ovde:
Ali, njihovo saučešće je bilo nejako naspram haštaga #PortesOuvertes (Otvorena vrata)– jer su žitelji Pariza vrlo spremno ponudili otvorena vrata svakome ko se bojao da ide kući, i ko je vrištao i tražio pomoć po gradu.
Ali u isto vreme je drugi haštag privukao pažnju. Podržavaoci “Islamske Države” su na Twitteru usvojili haštag #باريس_تشتعل, što znači “Pariz gori”, a to je bio isti haštag koji je korišćen kada je napadnuta kancelarija kontroverzne institucije koja se navodno bavi karikaturama pod nazivom Charlie Hebdo.
Najgore od svega je što je haštag “Paris Is Burning” vezan za pesmu pevačice Ladyhawke pod istim imenom, što pokazuje da islamisti imaju smisao za ironiju zapadnih vrednosti:
Pošto je internet savršeno okruženje za ideje koje se sukobljavaju, one su posebno snažno sukobljavaju kada je reč o kriznim događajima. Postoji u psihologiji termin koji opisuje ovo a kaže da je osoba koja je daleko od događaja sklonija ekstremnijim reakcijama. Uvek su najskloniji normalnosti oni koji suprošli nenormalno. Gotovo uvek.