Jedna od stvari kojoj se uopšte ne veseli većina ljudi je planiranje odmora i pakovanje. Upravo je ovo nadahnulo nekoliko briljantnih firmi da stvore aplikacije koje će pomoći u pripremi putovanja.
Postoji veliki broj stvari koje mogu upropastiti godišnji odmor, ali tehnologija to može sprečiti ili barem ublažiti zahvaljujući aplikacijama koje olakšavaju planiranje putovanja i pomažu vam da ništa ne prepustite slučaju.
Ako ove godine putujete na more ili negde drugo na odmor, a nemate volje ni vremena za traženje i rezervisanje smeštaja, jeftinih aranžmana i lokacija koje treba da posetite dok ste u inostranstvu, onda ste na pravom mestu jer vam donosimo aplikacije koje će vam pomoći u boljoj organizaciji i planiranju puta i koje će vam definitivno olakšati odmor i letovanje.
PackPoint
Mrzite da se pakujete pred odlazak na more i svaki put kad dođete na odredište shvatite da ste zaboravili da ponesete nešto bitno? Onda je za vas idealna PackPoint aplikacija koja će vam sastaviti listu neophodnih stvari koje treba da ponesete na letovanje, a u obzir uzima tip vašeg odmora. Sve što treba da uradite jeste da kreirate profil svog putovanja u koji ćete uneti osnovne detalje o putovanju poput destinacije na koju putujete, dane kojima planirate putovati, sve što želite da uradite na putovanju i slično. Nakon toga PackPoint će izraditi vama prilagođenu listu stvari koje treba da spakujete, a u obzir će uzeti i vremenske prilike mesta na koje putujete. Aplikacija je besplatno dostupna za iOS i Android korisnike.
Hipmunk
Ovo je besplatna aplikacija za iOS i Android uređaje koja vam štedi vreme i omogućava da putem svog pametnog telefona pronađete najbolje i najjeftinije letove. Takođe, možete da birate prema vremenu polaska aviona i prema broju presedanja te da na jednostavan način preko telefona rezervišete svoj let.
TripAdvisor
TripAdvisor je zapravo vaš digitalni turistički vodič preko kojeg dolazite do informacija o najboljim restoranima, hotelima i ostalim atrakcijama koje možete posetiti dok ste na svom letovanju iz snova. Najbolja stvar na TripAdvisoru su korisnici koji prenose svoja lična iskustva i koji pišu recenzije usluga u hotelima, tako da na vreme možete izbeći sva loše ocenjena mesta. Aplikacija je besplatno dostupna za iOS i Android korisnike.
Foursquare
U istom rangu s TripAdvisorom je i Foursquare, aplikacija koja pokazuje mesta koja morate posetiti, ali i daje informacije o hrani i piću koje treba da isprobate. Jednostavno rečeno, upoznaje vas s nekom zemljom iz perspektive lokalnog stanovništva. Aplikacija je dostupna na Apple i Google Play Storeu.
Expensify
Ako ste štedljiv tip, onda je ovo prava aplikacija za vas. Verojatno i sami znate kako je ponekad teško, pa skoro i nemoguće, na letovanju pratiti troškove pa se kasnije neretko neprijatno iznenadite neplaniranim troškovima koji vam redovno “pojedu” i više od planiranog budžeta rezerviranog za letovanje? Ako imate iskustva s ovakvim situacijama, odmah preuzmite Expensify, još jednu aplikaciju za Android i iOS uređaje sa zanimljivom opcijom “Smart Scan” koja vam omogućuje da telefonom skenirate svaki račun kako bi bio zabeležen među vašim troškovima, aplikacija takođe ima i opciju automatskog pretvaranja valuta.
Google Translate
Pre puta u neku stranu zemlju, uvek je korisno da naučitenekoliko lokalnih fraza, a u tome će vam pomoći standardna aplikacija za prevod – Google Translate. Vrlo je popularna, poprilično tačna i trenutno podržava 90 jezika, dok je dvosmerni govorni prevod podržan na 40 jezika. Aplikaciju možete preuzeti na Apple i Google Play Storeu.
Babbel
Osim Google Translate aplikacije, toplo preporučujemo i aplikaciju Babbel koja nudi uslugu prevođenja na 14 glavnih svetskih jezika i koja je dostupna za iOS i Android uređaje.
Weather Timeline
Prema ocenama korisnika, ovu su aplikaciju korisnici rangirali kao najkorisniju, ali i najtačniju. Dostupna je na Google Play Storeu po simboličnom iznosu od jednog dolara, a nudi vam pet različitih servisa za prognoziranje, uz aktivna obaveštenja koja vas informišu o nadolazećim vremenskim promenama. Zanimljiva je i opcija praćenja meseca, kao i nekoliko radarskih mapa što vam omogućava da pratite promene u strukturi oblaka, kao i mogućnost padavina. Osim toga, nudi vam opciju praćenja temperature i vlažnosti vazduha.
AccuWeather
AccuWeather je verovatno najpoznatija aplikacija ove vrste koja je s nama od najranijih dana Androida. Iza nje stoji istoimena američka kompanija čija je glavna delatnost pružanje meteoroloških usluga širom sveta, a s obzirom na reputaciju i veličinu kompanije, prognoza unutar ove aplikacije poprilično je pouzdana i tačna. Podaci se redovno ažuriraju, a aplikacija nudi i patentirani “RealFeel” koji na temelju složenih algoritama izračunava koju temperaturu ćete stvarno osetiti kada izađete napolje (na nju utiču vetar, vlažnost vazduha i ostali faktori). S obzirom na to da AW dolazi predinstaliran na velikom broju novih Android uređaja, postoji velika šansa da aplikaciju već i imate instaliranu na svom mobilnom telefonu, a ako je kojim slučajem nemate, znate šta vam je činiti.
Wiffinity
Svi znamo da je potraga za WiFi-jem na odmoru jedna je od prvih stvari koju uradimo kad dođemo u novi grad ili mesto. Ova aplikacija pruža mapu hotspotova za WiFi i tako vam omogućava spajanje na Internet, društvene mreže i sve što vam je u određenom trenutku potrebno. Aplikacija je besplatna i dostupna za sve iOS i Android korisnike.
Izvor: zimo.dnevnik.hr
Foto: Pexels