Ona stara izreka da ‘nije bitno šta znaš, već koga znaš‘, može se zameniti sa ‘nije bitno koga znaš, već s kim si povezan na društvenim mrežama‘.
Prošlo je vreme slanja pisama poštom sa svojim fotografijama ili čekati ispred studija sa demo cd-om kako bismo dobili priznanje za ono šta radimo. Šta god da je vaše opredeljenje – modeling, gluma, novinarstvo, fotografija, umetnost, muzika … – postoji mesto za vas na društvenim medijima da sami sebe kreirate.
Međutim, pošto je Internet dostupan i na raspolaganju svima, znači da je neverovatno zasićen hiljadama drugih talentovanih pojedinaca sa nadom u uspeh. Većina milenijalsa prepoznaje značaj mreža, ali ne znaju svi šta da rade ne bi li predstavili sebe kao talenta za nešto.
Ebigejl Rečford je koristila društvene mreže kako bi bila otkrivena i to joj je pomoglo da pokrene modeling i glumačku karijeru. Samo na Instagramu ima preko 3 miliona pratilaca i ovaj broj svakodnevno rate.
Ebigejl ima tri saveta na koji način milenijalsi mogu biti otkriveni putem društvenih mreža i kasnije kako mogu pokrenuti karijeru:
Pronađite nišu
‘Devojke moraju da nađu svoju kategoriju. Ukoliko želiš da budeš glamur devojka, moraš ići do kraja. Ili, ukoliko voliš fitnes i nutricionizam, proširuj i produbljuj tu stranu’, kaže Ebigejl.
Dok se ovaj savet primenjuje na modele, može biti generalizovan takođe. Treba naći ono u čemu smo dobri i fokusirati se na podkategoriju toga. Fotograf? Koristite društvene medije kako bi pokazali kako su dobri vaši portreti ili veština beleženja gradskih pejzaža. Čak i ukoliko ste dobri u nekoliko aspekata vašeg interesovanja, bolje je imati centralizovanu temu koja se prezentuje putem mreža.
Mreža
‘Kada sam počela, tražila sam devojke koje imaju veliki broj pratilaca i pitala ih da li bismo mogle da idemo sa šer za šer‘, kaže Ebigejl prilikom isticanja važnosti umrežavanja sa sličnim pojedincima.
Kao što se lično upoznajete sa novim ljudima sličnog interesovanja, tako to treba raditi i online. Ako znate nekog sa sličnim ciljevima, pošaljite mu poruku. Zašto da ne uspete zajedno? Možete preko kafe razmenjivati ideje i poboljšavati se.
Ovo takođe funkcioniše i sa ljudima koji imaju drugačije talente, ali su jednako korisni. Na primer, Ebigejl je prvi put primećena kada je njene fotografije objavio na netu njen prijatelj – fotograf. Svakom modelu je potreban fotograf, kao što je svakom fotografu neophodan predmet snimanja. Tako je i sa muzičarima i producentima na primer.
Prikažite svoju ličnost
‘Ukoliko nemam ni jednu sliku koju bih postovala, nađem neki dobar Vine ili Funny or Die post i objavim to’, otkriva Ebigejl.
Naravno, trebalo bi da se fokusirate na sopstveni talenat, ali svi vole smešne ili aktuelne objave s vremena na vreme. Šerovanje nečega što vas je privatno nasmejalo ili o čemu privatno imate neko mišljenje, pomaže ljudima da vide da ste čovek, a ne samo osoba sa talentom. Ovo takođe pomaže povećanju broja pratilaca koji se engejdžuju, a ne samo ovih koji lajkuju. Kako postajete pristupačniji kao ličnost, tako i vaša tržišna vrednost postaje pristupatičnija.
‘Vi imate kontrolu na mreži. Pre društvenih medija morali ste debelo da se potrudite kako bi vas neko otkrio. Sada sve zavisi od vas’, zaključuje Ebigejl.
Kada govorimo o društvenim mrežama, vi ste svoj sopstveni menadžer, agent i PR i imate odrešene ruke da postanete šta god želite.
Izvor: litedaily.com
Foto: Instagram, Abigail Ratchford, pixabay.com