Novo Facebook istraživanje je otkrilo da roditelju menjaju navike na globalnom nivou, jer su to sad mobile-first milenijalsi (rođeni posle 80e) koji postaju roditelji i donose svoje odluke o potomcima putem tehnike.
‘Skoro 48% roditelja kaže da je zabrinuto zbog para, dok 39% njih se žali na nedostatak vremena’, kaže ova studija.
Kako bi obuhvatili celokupno savremeno roditeljstvo, Facebook istraživači su započeli višefaznu istraživačku studiju na roditelje između 25 i 65 godina. Tim je analizirao Facebook i Instagram podatke širom Australije, Brazila, Kanade, Nemačke, Meksika, Španije, Velike Britanije i Sjedinjenih Država.
Utvrđeno je da roditelji provode 1,3 puta više vremena na ovoj društvenoj mreži od onih koji to nisu. Opremljeni mobilnim uređajima, roditelji sada mogu lako dobiti mišljenje, porediti cene i preporuke pre nego što se odluče na kupovinu. ‘Mobilne odluke’ se specijalno odnose na roditelje milenijalse (18-34) za koje je 30% više verovatno da će koristiti mobilne telefone za informisanje o kupovini nego bumersi (50-65).
Roditelji danas imaju veći pristup informacijama o svemu, od dojenja do obrazovanja i na taj način, potvrđuju ili preispituju svoja mišljenja i akcije. 83% roditelja kaže da ima mnogo veći pristup informacijama nego njihovi roditelji što su imali.
Dok je 70% ispitanika reklo da su informisaniji nego njihovi roditelji, ovo je naročito tačno za 76% bumers roditelja koji su stekli pristup Internetu i mobilnim telefonima kasnije u životu.
‘Preko 50% roditelja kaže da njihovo dete ima više uticaja na kupovne odluke nego što su oni sami imali u svom procesu odrastanja’, govori se u studiji.
Dok roditelji dele odluke sa decom, takođe i uče kako da prioritizuju svoje potrebe tako da bi bili bolje opremljeni za brigu o porodici. Skoro 38% roditelja kaže da je porodica u najboljem stanju kada su oni u najboljem stanju. S jedne strane roditelji koriste haštegove kao što su #tired i #familytime, ali s druge, takođe koriste one koje govore o ličnim strastima.
Izvor: bgr.in
Foto: pixabay.com