Bilo bi pošteno da se kaže da taksisti u Londonu i Parizu zaista nisu ljubitelji uvođenja Uber usluge, jer bi se, kako kažu, time smanjio njihov obim posla.
Kako za Uber nisu potrebne godine da bi se savladalo znanje o ulicama, dok je u Londonu taxistima za to potrebno najmanje tri godine, kažu da im Uber ”uzima posao”.
U Parizu su taxisti još nezadovoljniji uvođenjem Uber usluge, što i dokazuje protest januara ove godine u kom je učestvovalo više od 2.000 taxi vozača.
Pevačica Kortni Lav je, nakon sličnog događaja u junu prošle godine, preplašena tvitovala ”Jurili su me taksisti koji su bacali kamenje”, kada je konačno stigla bezbedno na Charles de Gaulle aerodrom.
Ali, dok su London i Pariz reakcionarni kada je u pitanju netradicionalna taksi usluga, ostale evropske zemlje žele da prihvate nove ideje kao način dokazivanja svoje tehnologije, nadajući se da će privući investicije u njihovom pokretanju ekosistema.
Baltička država Estonija, iako broji samo 1,3 milion stanovnika, veoma je revolucionarna. Prvi su uveli digitalizaciju dokumenata, dok su se ostale države idalje služile slanjem dokumenata faksom, a takođe je ovo prva evropska država koja je regulisala pitanje legalizacije servisa za ride-sharing kao što je Uber i njegova lokalna i vrlo popularna aplikacija za taxi vozila, Taxify.