Mirno lahko rečemo, da je to Dan vseh nas. Dan družabnih omrežij je predlagal portal Mashable leta 2010. Ljubitelji tega portala prirejajo meet up-e, in to delamo tudi mi, vsako družabno omrežje po svoje.
Vse se je začelo pri MySpace-u in Krstarici, se spomnite? Danes je odstotek uporabnikov interneta, ki uporabljajo družabna omrežja, v porastu; trenutno jih je 75% od celotne populacije. Ljudje spoznavajo njihovo koristnost, tako v digitalnem marketingu in poslovni sferi, kot tudi z vidika osebne promocije in socialne povezanosti.
Facebook in Twitter sta najbolj zastopani družabni omrežji, toda trenutno najpopularnejše in obenem tudi najhitreje rastoče omrežje med mlajšo (a vse bolj tudi starejšo) populacijo je Instagram. Po eMarketer-u, ima Instagram trenutno 77 milijonov uporabnikov samo v ZDA, in ocenjujejo, da bo leta 2018 imel svoj profil na tem omrežju vsak tretji prebivalec. Vse več zaletaimata tudi aplikaciji Vine in Snapchat.
LinkedIn je vse pomembnejši v profesionalnem svetu, število uporabnikov se je povzpelo nad 400 milijonov. Je enostaven za uporabo, ne zahteva velike kreativnosti, temveč samo računa in vrednoti vaš uspeh in napredek.
YouTube je, po podatkih iz leta 2014 počasi zamenjal TV ekrane. Vse več je YouTube kanalov in popularno rečeno jutjuberjev, tako, da se nam včasih zazdi, da TV tekmovanja spremljajo samo še starejši.
Spolna struktura uporabnikov družabnih omrežij je bolj ali manj uravnotežena, razen Pinterest-a, ki ga uporablja 42% žensk in le 13% moških.
Pri ostalih družabnih omrežjih je statistika taka:
Facebook uporablja 77% žensk in 66% moških,
Instagram 29% žensk in 22% moških,
Twitter 21% žensk in 24% moških in
LinkedIn uporablja 27% žensk in 28% moških.
Dejstvo je, da se vsi zelo zavedamo obstoja fenomena družabna omrežja, da bodo podjetja vlagala vse več denarnih sredstev za doseganje vse večje zastopanosti in popularnosti na njih, kot tudi, da bodo sčasoma priletele še nove ptičice ali duhci, da bi nas povezali na nek nov način.
Vir fotografije: aptantech