Kako upravljate negativnim komentarima koje dobijate na društvenim mrežama? Ignorišete ih, izvinite se, razgovarate na sastancima o njima, pokušavate sa klijentima da ih rešite, blokirate one koji su ih napisali, obrišete taj post…?
Reakcija je mnogo, a istraživanje agencije Research Solutions Partner govori da korisnici društvenih mreža imaju uglavnom loše iskustvo sa negativnim komentarima koje ostavljaju na zvaničnim stranicama.
Odgovorom su uglavnom nezadovoljni, ali i pored toga smatraju da i dalje treba ostavljati komentare na stranicama kompanija na društvenim mrežama i insistirati na odgovoru.
“Čemu služe društvene mreže i kako se upravlja komunikacijom na njima? Naizgled suvišno pitanje, ali nije. Naše istraživanje o upravljanju negativnim komentarima na mrežama otkriva da na to pitanje nemaju svi isti odgovor“, kaže Narcis Selimić, pomoćnik direktora Nezavisnog društva za istraživanje tržišta Partner Research Solutioins.
“Potrošači, s jedne strane, naivno misle da je to mesto za dvosmernu komunikaciju sa trgovcima, dok druga strana, oni koji od potrošača žive, očigledno društvene mreže vide više kao jednosmeran kanal online komunikacije. Otud očigledno dolazi i to da online community manageri loše upravljaju negativnim komentarima… Namerno ili slučajno? Kakve su posledice takve komunikacije?“.
Kakva su vaša iskustva sa negativnim komentarima na društvenim mrežama? Da li ste dobili prikladan odgovor ili odgovor zapravo nikada i niste dobili?