Društvenim mrežama juče je odjeknula vest o tragičnom događaju u Briselu, terorističkom napadu u kojem je, prema poslednjim podacima, poginulo 34 osobe, a povređeno preko 230 ljudi.
Sigurno ste ove događaje pratili preko društvenih mreža, pogotovo Tvitera, #Bruxelles #Brussels #BrusselsAttacks, gde je svake sekunde bilo različitih informacija, od onih sa lica mesta do poruka podrške.
Na Tviteru se pojavio i hešteg #ikwilhelpen (I will help) uz pomoć kojeg se ljudi javljaju da volontiraju i pomažu povređenima, ali i šire potrebne informacije.
Fejsbuk je odmah aktivirao svoj Safety Check preko koje svi koji se trenutno nalaze u tom gradu mogu porodici i prijateljima javiti da su dobro i na sigurnom.
Ova opcija prvi put je predstavljena u oktobru 2014. godine, s ciljem da se korisnici povežu s porodicama i prijateljima u slučaju prirodne katastrofe, a razvijena je od 2011. godine kada su Japan pogodili zemljotres, cunami i eksplozija nuklearne elektrane Fukushima.
Uživo informacije mogle su se pratiti i putem Periscopea uz hešteg #BrusselsPeriscope.
BRUSSELS EXPLOSIONS: The Brussels Police have released a picture of a man they say is a suspect in Tuesday’s fatal…
Posted by FB Newswire on Tuesday, March 22, 2016
Na Fejsbuk stranici FB Newswire na kojem se iz minuta u minut postuju najnovije vesti.
Pojavile su se informacije i o lažnim profilima na Tviteru iza kojih stoje džihadisti i prave paniku na ovoj društvenoj mreži. Profili su ugašeni nakon reakcije belgijske vlade.
Da li društvene mreže mogu da menjaju svet? Mnogi misle da ne mogu. Ali, da mogu da pomognu, to je sigurno.